čtvrtek 6. června 2024

Kutna Hora - chrám + návštěva muzea + návštěva dolu = výlet na 1***

Čtvrťáci a páťáci navštívili Kutnou HoruŽáci čtvrté a páté třídy podnikli celodenní výlet do Kutné Hory - města, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Dozvěděli jsme se, že díky těžbě stříbra šlo ve středověku o jedno z nejvýznamnějších českých královských měst. Uchvátil nás Chrám svaté Barbory - klenot pozdní gotiky. Po skončení prohlídky žáci pracovali v týmech a snažili se vyřešit pracovní list. Dále jsme navštívili Muzeum stříbra, kde jsme si mohli mimo jiné nakoupit drobné suvenýry nejen pro sebe, ale také pro naše nejbližší. Nezapomenutelným zážitkem byla prohlídka 250 m dlouhého původního středověkého dolu. Samozřejmě na tuto prohlídku jsme byli vybaveni svítilnou, helmou a hornickou halenou s kápí. Prohlídka přibližovala zpracování stříbrné rudy a ražbu mince. Na závěr jsme dorazili do havířské osady se srubovými stavbami, přístřešky, figurami pracovníků… Výlet se velmi podařil, děti byly nadšené:-)))


 


 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za komentář. Kvůli spamu se komentáře zobrazují až po kontrole obsahu administrátorem webu, takže buďte trpěliví, Váš příspěvek se zobrazí hned jak si ho přečteme.