středa 10. dubna 2019

Poděkování za organizaci Noci s Andersenem


Noc s Andersenem
Chtěla bych se s vámi podělit o opravdu krásný zážitek z akce „Noc s Andersenem“, která už u nás v Tachlovicích proběhla vloni. Letošní ročník měli v režii hlavně rodiče našich žáků, v čele s paní knihovnicí Janou Žákovou. Já osobně jsem se ze zdravotních důvodů nemohla zúčastnit přípravy a musím říci, že vše proběhlo úplně na jedničku. Při realizaci už jsem se zapojila a velice ráda. Sraz byl ve škole, kde si děti připravily spaní. Skupina 30 žáků z 1. - 3.ročníku se rozdělila na 2 týmy a vyrazilo se na bojovku. Děti plnily různé úkoly, které se tématem vztahovaly k Andersenovi, ale i k všeobecným poznatkům. Bojovku jsme ukončili na obecním úřadě v zasedací místnosti, kde už na nás čekala nejdůležitější osoba - pan Andersen. Ten přečetl dětem pohádku Císařovy nové šaty. Pak jsme pospíchali do školy, kde už byla nachystaná pizza. Velice děkujeme paní Turkové z Nučic. Všem moc chutnalo. Maminky paní Jandová, Smith, Hlaváčková i tatínek Hlaváček, já i paní knihovnice jsme uklidili třídu a děti měly připravenu dílničku na výrobu papírových zvířat – obkreslovaly, stříhaly, kreslily i lepily peříčka i očíčka... labutě, kachničky, kuřátka. Proč? Protože maminky připravovaly už měsíc dopředu krásné divadelní představení o ošklivém káčátku. Kulisy a hlavně připravené papírové loutky byly nachystány v tělocvičně. Paní knihovnice vyprávěla a ostatní maminky se právem potily za paravánem. Maximálně využívaly přímou řeč a vodily papírové loutky. Odměnou byl ohromný potlesk všech dětí. Některé dětičky už se chystaly na spaní a některé řádily na diskotéce. Noc proběhla v klidu a brzo ráno už se zase všichni těšili na dobrou snídani. Maminky totiž každému přibalily něco dobrého – bábovky, mufiny, kakaové řezy atd. Děti se nasnídaly a nastalo závěrečné vyhodnocení celé akce. Každý dostal tašku s dárečky. Myslím, že akce byla perfektní, děti si to užily, rodiče byli spokojení a velká pochvala náleží těm, kteří se o přípravu i realizaci této akce zasloužili. Moc děkuji a mám velkou radost, že máme u nás takové rodiče, kteří mají zájem vytvořit pro naše děti něco navíc.
                                                                                                     Mgr. Lenka Galertová

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za komentář. Kvůli spamu se komentáře zobrazují až po kontrole obsahu administrátorem webu, takže buďte trpěliví, Váš příspěvek se zobrazí hned jak si ho přečteme.